Nanotechnológia - Nano produkty, nano impregnácie a nanoprípravky od r.2006 na Nanotechnologia.sk

Čistič univerzal A100

 
Tip Zväčšiť
  • 1 z 4
 

Univerzálny čistič na nesavé, neporézne povrchy určený pre sklenené, keramické, plastové, drevené a kovové povrchy na kvalitnejšie hlbkové vyčistenie povrchu. Výborný pomer cena/ kvalita/ výdatnosť z produktu pri bežnom používaní, možné riediť v príprade potreby do 1:5. Ekologicky odbúrateľný, odmastí a  hlbkovo vyčistí uvedené bežné povrchy.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
Variant
€7,90 / ks €34,90 / ks od €7,90    
Značka čistič
Kategória Čistič-cleaner
 

Použitie: 

Vysoko kvalitný, ekologický čistič je vhodný pre čistenie sklenených povrchov a materiálov ( okná, výklady, zimné záhrady, strešné okná a svetlíky , sklenené fasády, protihlukové steny ) solarne panely ( nepoškodzuje gumové ani silikonové tesnenia )  na keramiku ( sanitárna keramika , obklady a dlažby, keramické fasády ) na polykarbonát a plast ( plastové okenné a strešné obklady, dosky  a rámy, bazénové zastrešenie,  vchodové dvere , parapety )  na drevo (drevenné okenné rámy ) i na kov atď.  Prípravok je vhodný aj na ručné pranie a pranie v práčke s minimálnym množstvom peny.

Vlastnosti: čistič  je nehorľavý, netoxický, bezpečný, čistiaci koncentrát na vodnej báze určený pre biologické a minerálne nečistoty . Odstráni hlbkovo rastlinné a živočíšne mazivá  i oleje, bežné a ťažšie odstrániteľné nečistoty z povrchu . Vďaka vysokým nárokom je biologicky odbúrateľný a na vzduchu rozložiteľný podľa smernice EÚ No . 648 / 2004 .

 Prípravava odkladu:  čistiace a odmasťovacie  vlastnosti sa zvyšujú na základe vyššej  aplikačnej teploty  alebo  zriedením samotného prípravku s teplou vodou. 

Spôsob aplikácie:  čistič môžete použiť v prípade silnejšieho znečistenia povrchu priamo bez riedenia, prípadne riediť v pomere 1:1 až 1:5  s vodou . Voda môže byť použitá z vodovodu, ale najlepšie výsledky zvýšenej  účinnosti prostriedok dosahuje, ak je nariedený destilovanou , demineralizovanou alebo deionizovanou vodou . Tam , kde je požadovaný veľmi čistý povrch , je potrebné použiť demineralizovanú alebo deionizovanou vodou(voda z vodovodného rádu obsahuje rozpustené soli, ktoré by po zaschnutí kvapiek vytvorili na povrchu škvrny-sklenený povrch) .

Prostriedok je možné použiť na odmasťovanie povrchu(sklo, keramika, plasty  atd) už za teplôt nad 5 ° C. Doba odmastenia  je na teplote závislá a je nutné počítať s tým, že s nižšou teplotou je potrebné predĺžiť časy pôsobenia . ( Presná doba je závislá na aplikačnom postupe , použitom zariadení , materiálu a jeho znečistenie . ) Po úplnom očistení povrchu materiálu , ukončíme proces a roztok necháme odkvapkať  a vykonať dosušenie savým materiálom ( napr. utierkou ) , prípadne dosušiť prúdom teplého vzduchu . V prípade potreby postup opakujte . Odporúčame prípravok používať pri teplote vzduchu a materiálu , najlepšie od +15 do 40 ° C. Vzhľadom k širokej škále povrchov , odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na zlučiteľnosť povrchovej úpravy .

Spotreba: 100ml/1m2, možnosť riedenia max 1:5