Nanotechnológia - Nano produkty, nano impregnácie a nanoprípravky od r.2006 na Nanotechnologia.sk

Zinga-antikorozny nater

 
  • 1 z 7
 

Zinga - Antikorozny náter, antikorozna farba,  unikátny ochranný náter s zinkom proti korozii. 

Dostupnosť Zvoľte variant Na dotaz Na dotaz Na dotaz
Variant
€29,90 / ks €653 / ks €138 / ks od €29,90    
Značka Nanotrading
Kategória korozia
 

Korózia a antikorózna ochrana - klasické antikorózne nátery na trhu vytvárajú väčšinou len bariérovú ochranu a zamedzujú tak prístupu vzdušnej vlhkosti na chránený kov, tým následne jeho korózii, po čase sa odlúpnu. Drahá práca, vysoké účty za opätovné natieranie a rekonštrukciu starých "antikoróznych náterov"? Opätovne natrieť a zas a zas a zas?  S tým je koniec. 

Riešenie je zinga. Trvácna antikorózna ochrana, úspora práce a nákladov sú zmyslom a poslaním produktu Zinga.

Popis: 

Náterová hmota ZINGA spája obidve uvedené možnosti ochrany a to galvanizáciu zinkom a bariérovú ochranu klasickej náterovej hmoty.  Ponúka výbornú aktívnu aj pasívnu ochranu pomocou zinkových oxidov a vytvorením ochrannej bariéry. 

  Výhody:

  • Aktívna ochrana: elektrochemická reakcia s kovom (katodická ochrana)
  • Pasívna ochrana:  vytvorenie ochrannej bariéry pomocou náterového filmu
  • možné aplikovať priamo v teréne, pričom pred aplikáciou netreba prevádzať demontáže väčších alebo komplikovaných konštrukcií
  • ZINGA sa dá aplikovať aj na mierne skorodovaný povrch
  • Výborná priľnavosť k oceli, náhrada žiarového zinkovania

 

 Použitie::

ZINGu možno úspešne použiť pri obnove starých, poškodených za tepla galvanizovaných povrchov, čím sa obnoví katodická ochrana. Pieskovanie povrchu nie je bezpodmienečne nutné.

Existujúce nátery  je systémom ZINGA možno jednoducho renovovať nanesením ďalšej vrstvy, pričom nový povrch bude rovnako kvalitný, ako pôvodný (nedochádza k separácii vrstiev). ZINGA sa dá použiť ako výborný antikorozny  základ v prípade, že sú požadované ďalšie vrstvy farieb. Pri uplatnení uvedeného postupu sa životnosť náteru zvyšuje 2,5 x. ZINGA pri oxidácii vytvára tvrdú bariéru s výbornou odolnosťou voči tzv. „bielej hrdzi”, ktorá sa vyskytuje pri klasickej galvanizácii zinkom. ZINGA vytvára bariéru s vysokou odolnosťou voči mechanickému opotrebeniu, dokonca aj pri poškodení oderom a úderom sa náter nelúpe.

Obsah, výdatnosť :  1kg, Výdatnosť: pri hrúbke náteru cca 50 μm 4-5m2,pri klasickom nátere 20 μm výdatnosť 8-10m2. Aplikácia ako bežná farba. Náterový systém ZINGA sa môže jednoducho a bezpečne aplikovať pri bežných teplotách. Jedná sa o jednozložkový náterový systém, ktorý je možné nanášať štetcom, alebo striekaním vzduchom, AIRLESS,AIRMIX a pod.

 

Zinga-antikorozny nater zinga farba