Nanotechnológia - Nano produkty, nano impregnácie a nanoprípravky od r.2006 na Nanotechnologia.sk

Nano ONE tekuté sklo SiO2

 
  • 1 z 7
 

Ochránte si dlhodobejšie Váš povrch s kremíkom, nano tekuté sklo. Trvácnejšia ochrana nesavých povrchov, neporéznych ako napr. sklo, keramika, plast, nerez, lakované povrchy atd. Vďaka tekutému nano kremíku v kvapalnej forme, technológia „ultra tenkého vrstvenia“ prezentuje nano ochrana  jeden z najmodernejších funkčných nano-povlakov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.  Pokryte a ochránte  si povrchy "neviditeľným" pláštom - nano ochrannou vrstvou.

Vyčistiť,nastriekať, rozotrieť, hotovo! ... je to naozaj jednoduché.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom Skladom Na dotaz
Variant
€21,50 / ks €39,90 / ks €78,90 / ks €139,90 / ks od €21,50    
Značka Nanoimpregnácia
Kategória Tekuté sklo
 

Keďže ochranná vrstva-náter je založený na rovnakom základe ako nedotknuté sklo, ponúka  v tekutej forme vlastnosti, ktoré v skutočnosti poskytujú obrovské výhody:

1. Na povrchoch chránených s tekutým sklom v forme "neviditeľnej" vrstvy sa neuzádzajú nečistoty, ľahké čistenie a ľahšia údržba

2. kremíková nano vrstva vytvára hydrofóbnu a súčasne oleofóbnu vrstvu. Nečistoty, voda alebo akákoľvek látka na báze oleja nie je schopná preniknúť do hlbky chráneného povrchu a priľnúť k nemu. (hydrofóbne + oleofóbne = superfóbne)

3. Kremikova nano vrstva je relatívne flexibilná, takže je vhodná ideálne pre tvrdé, nesavé povrchy. Táto flexibilita navyše zabezpečuje, že si povrch zachováva dlhodobejšie svoje pôvodné vlastnosti, ktoré zabraňujú akejkoľvek zmene jeho vzhľadu a pocitu.

4. Tekuté sklo, nano vrstvy sú odolné voči kyselinám a zásadám, extrémne nízke povrchové napätie.

5. Kvapalné sklo môže odolať extrémnym teplotným zmenám. Štandardné nátery môžu pracovať efektívne medzi -30ºC až 300ºC. 

Pri použití je nevyhnutné, aby proces zosietovania prebiehal tak, aby sa ultra tenká vrstva tekutého  kremíkového skla správne usadila na povrchu. Je úžasné, že v matrici štruktúry povlaku nie sú žiadne lepidlá, silokon, vosk ani živice. Vrstva priľne k povrchu cez Van Der Waalsov efekt. To znamená, že kvantové sily ťahajú molekuly na substrátovú vrstvu, ktorou je povlak.

 Výsledkom je povrch, ktorý je potiahnutý nano vrstvou, ľahšie sa čistí a poskytuje tvácnejšiu ochranu. Po natretí sú povrchy zušlachtené.

Určené pre bežné sklenené a keramické povrchy a predmety, obkladačky, umývadlá, bidety, sprchové zásteny, plastové povrchy a predmety, obrazovky TV, tablet, mobil, puzdrá na mobilných zariadeniach, okná,zimné záhrady, okuliare, sklá automobilov, nerezové predmety a povrchy, kúpeľnové a kuchynské predmety, hudobné nástroje, moto doplnky a iné bežné tvrdé,  čiže nesavé povrchy.

Po nanesení vrstvy sa povrchy stávajú odolnými voči nečistotám,škvrnám a dajú sa ľahšie čistiť vodou ,bez nadmernej  potreby čistiacich chemikálií.Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa tekuté, kvapalné sklo v nano štruktúre v forme tekutiny používa v rôznych priemyselných odvetviach, navštívte sekciu Komerčné riešenia.

Experimentálne použitie nano kremika v forme kvapalného skla, konkrétne  v štruktúre veľkosti nanomateriálov, sa začalo v 80. rokoch. Vývoj komerčných aplikácií sa začal začiatkom dvadsiatych rokov minulého storočia, kedy vznikli vyspelé produkty a aplikácie. Bolo zistené, že tekuté  kremikové sklo poskytuje ochranu pred olejom, vlhkosťou, nečistotami, baktériami a dáva povrchu zvýšenú odolnosť proti oderu. Ochranná povrchová  nanovrstva vrstva  má hrúbku približne 50-100 nanometrov, čo je 500-krát tenšia vrstva ako ľudské vlasy, a preto je voľným okom úplne neviditeľná a zároveň ponúka mimoriadne hmatateľné výhody. 

Sada Nano One tekuté sklo obsahuje všetko potrebné : 1 ks nano kvapaliny, 1ks čistič, aplikačne utierky, Návod, konfekcia.

Spotreba: 8-10ml/1m2, Výdatnosť: 100ml sada cca 10m2, 250ml sada cca 25m2, 500ml sada 50m2.