Nanotechnológia - Nano produkty, nano impregnácie a nanoprípravky od r.2006 na Nanotechnologia.sk

Nano tekuté sklo SiO2

 
 

Ochránte si dlhodobejšie Váš povrch s kremíkom, tekuté sklo. Trvácnejšia ochrana nesavých povrchov, neporéznych ako napr. sklo, keramika, plast, nerez, lakované povrchy atd. Vďaka tekutému nano kremíku v kvapalnej forme, technológia „ultra tenkého vrstvenia“ prezentuje nano ochrana  jeden z najmodernejších funkčných nano-povlakov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.  Pokryte a ochránte  si povrch "neviditeľným" pláštom - nano ochrannou vrstvou.     Nastriekať, rozotrieť, hotovo! je to naozaj jednoduché.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom
Variant
€13,50 / ks €27,90 / ks €52,90 / ks €109,90 / ks €7 / ks od €7    
Kategória Tekuté sklo
 

Ochranný nano povlak na báze kremíka SiO2 alebo tzv. tekuté sklo určený pre nesavé povrchy. Kremík sa najčastejšie vyskytuje v prírodných zdrojoch, ako napr. piesok alebo kremeň, ako aj v bunkových stenách rozsievok (frustules) ale i inej forme. Silika sa bežne používa predovšetkým pri výrobe skla na okná, pohárov na pitie, nápojových fliaš atd. Väčšina optických vlákien pre telekomunikácie je tiež vyrobená z oxidu kremičitého a kremík je tiež primárnou surovinou pre keramiku.

Experimentálne použitie nano kremika v forme kvapalného skla, konkrétne  v štruktúre veľkosti nanomateriálov, sa začalo v 80. rokoch. Vývoj komerčných aplikácií sa začal začiatkom dvadsiatych rokov minulého storočia, kedy vznikli vyspelé produkty a aplikácie. Bolo zistené, že tekuté  kremikové sklo poskytuje ochranu pred olejom, vlhkosťou, nečistotami, baktériami a dáva povrchu zvýšenú odolnosť proti oderu. Ochranná povrchová  nanovrstva vrstva  má hrúbku približne 50-100 nanometrov, čo je 500-krát tenšia vrstva ako ľudské vlasy, a preto je voľným okom úplne neviditeľná a zároveň ponúka mimoriadne hmatateľné výhody.

Keďže vrstva-náter je založený na rovnakom základe ako nedotknuté sklo, ponúka  v tekutej forme vlastnosti, ktoré v skutočnosti poskytujú obrovské výhody:

1. Na povrchoch chránených s tekutým sklom v forme "neviditeľnej" vrstvy sa neuzádzajú nečistoty, ľahké čistenie a ľahšia údržba

2. kremíková nano vrstva vytvára hydrofóbnu a súčasne oleofóbnu vrstvu. Nečistoty, voda alebo akákoľvek látka na báze oleja nie je schopná preniknúť do chráneného povrchu a priľnúť k nemu. (hydrofóbne + oleofóbne = superfóbne)

3. Kremikova nano vrstva je relatívne flexibilná, takže je vhodná ideálne pre tvrdé, nesavé povrchy. Táto flexibilita navyše zabezpečuje, že si povrch zachováva dlhodobejšie svoje pôvodné vlastnosti, ktoré zabraňujú akejkoľvek zmene jeho vzhľadu a pocitu.

4. Tekuté sklo, nano vrstvy sú odolné voči kyselinám a zásadám, extrémne nízke povrchové napätie.

5. Kvapalné sklo môže odolať extrémnym teplotným zmenám. Štandardné nátery môžu pracovať efektívne medzi -30ºC až 300ºC. Špeciálne pokrokové nátery ponúkajú ešte väčšiu teplotnú toleranciu od -90ºC do 700ºC

Pri použití je nevyhnutné, aby proces zosietovania prebiehal tak, aby sa ultra tenká vrstva tekutého  kremíkového skla správne usadila na povrchu. Je úžasné, že v matrici štruktúry povlaku nie sú žiadne lepidlá ani živice. Vrstva priľne k povrchu cez Van Der Waalsov efekt. To znamená, že kvantové sily ťahajú molekuly na substrátovú vrstvu, ktorou je povlak.

Použitie: Výsledkom je povrch, ktorý je potiahnutý nano vrstvou, ľahšie sa čistí a poskytuje tvácnejšiu ochranu. Po natretí sú povrchy zušlachtené. Určené pre bežné sklenené a keramické povrchy a predmety, obkladačky, umývadlá, bidety, sprchové zásteny, plastové povrchy a predmety, obrazovky TV, tablet, mobil, puzdrá na mobilných zariadeniach, okná,zimné záhrady, okuliare, sklá automobilov, nerezové predmety a povrchy, kúpeľnové a kuchynské predmety, hudobné nástroje, moto doplnky a iné bežné tvrdé,  čiže nesavé povrchy.

Po nanesení vrstvy sa stávajú odolnými voči nečistotám,škvrnám a dajú sa ľahšie čistiť vodou ,bez potreby čistiacich chemikálií.Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa tekuté, kvapalné sklo v nano štruktúre v forme tekutiny používa v rôznych priemyselných odvetviach, navštívte sekciu Komerčné riešenia.